18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Basın Birimi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajda Çanakkale Zaferi’nin Türk tarihinin en önemli başarılarından birisi olduğuna işaret edilerek, “Çanakkale destanı, Türk milletinin kahramanlığının eksiksiz tarifidir. Bir milletin bir ve beraber olduğunda neleri başarabildiğinin en güzel örneği bu zafer, tarihe altın harflerle yazılmıştır. Çanakkale zaferi, vatanları için canlarından vazgeçmeyi göze alanların, kendilerinden sonra gelen nesillere en anlamlı armağanıdır. Tarihte eşine az rastlanır bir direnişin ve azmin sergilendiği gerçek bir destandır. Aziz şehitlerimiz, bu ülke için canlarını vererek vatan sevgisinin ne olduğunu, bağımsızlığın, özgürlüğün ne kadar yüce değerler içerdiğini, gelecek nesillere ve tarihe apaçık yazmışlardır. Bizlere ve bizden sonraki nesillere düşen; bu güzel toprakları sonsuza kadar kardeşliğin ve kalkınmanın yaşanacağı, herkesin birarada daha güzel günlere ulaşmak hedefiyle çalıştığı dünyanın en çağdaş ve en gelişmiş ülkesi yapmaktır. Bu hedef bizim vazgeçilmezimizdir.

Bağımsız Sağlık-Sen ailesi olarak bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale şehitlerimizi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran, minnet ve rahmetle anıyor, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” denildi.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts