18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 100. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

admin avatarı

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Çanakkale’nin Türk milletinin ortak inancının zaferi olduğunu söyledi.

Çanakkale’nin her çeşit maddi yokluğa rağmen, ne olursa olsun bağımsızlığımızdan vazgeçmeyeceğimizin dünyaya ilanı olduğunu anlatan Bayraktar, açıklamasında şunları kaydetti:

“Çanakkale Zaferi; Yemen’den Edirne’ye, Kudüs’ten Elazığ’a, tüm ecdadımızın ortak değerler etrafında kenetlenmesinin, sarsılmaz azminin ve vatan sevgisinin emsalsiz örneğidir.

Ve Çanakkale bugün, 72 milleti buluşturan barışın, kardeşliğin sembolüdür.

Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, altında yatan binlerce şehidimizin bizlere emanetidir. Yüce milletimiz en çetin zorlukları, birlik, beraberlik ve kardeşlikle aşmıştır. En güzel zaferleri yine bu kardeşlik ruhuyla kazanmıştır.

Şunu herkes bilmelidir ki; Biz, bu topraklarda bin yılı aşkın süredir kardeşlik hukukuyla yaşamış ve bu coğrafya için olduğu kadar, tüm dünya için de barış ve kardeşliği öncelemiş bir milletiz.

Tüm Türkiye dün olduğu gibi bugün de “bir ve beraberiz”.

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü  yıldönümünde bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor; Çanakkale’deki birlik ve beraberlik ruhunun önümüzdeki süreçte ülkemize yol gösterici olacağına inanıyor; aziz milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts