18 BİN PERSONEL ALINACAK

admin avatarı

Sağlık Bakanlığı, önümüzdeki ay 18 bin ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyeni daha istihdam edecek. Maliye’nin onayladığı kararın detayları, ÖSYM’nin sitesinden ilan edilecek.
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bakanlığın personel açığını kapatmak için 18 bin yeni personel alacaklarını açıkladı. Bu yıl toplam 9 bin yeni ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyeni istihdam ettiklerini hatırlatan Demircan, 18 bin kişilik kadro için de Maliye Bakanlığından izin çıktığını söyledi. Önümüzdeki aylarda bu rakamlara ek olarak 19 bin de sağlık işçisi istihdam edeceklerini müjdeleyen Bakan Demircan, amaçlarının sağlıktaki personel açığını gidermek olduğunu kaydetti.

ALT YAPIYI TAMAMLADIK

Türk insanının sağlık alanında büyük bir fedakarlık verdiğini ifade eden Demircan, Türkiye’nin sağlıkta elde ettiği standardı, artık sağlık alt yapısını yenileme noktasında tamamladığını söyledi. Bakan Demircan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık personel sayımızı da tamamlamak için mesafe alıyoruz. Bu sene, geçen yıllara göre daha fazla sağlık personelimizi istihdam etmek için harekete geçtik. 27 bin ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyeni alıyoruz. 9 binini aldık. 18 bininin de Maliye Bakanlığından izni çıktı.

Tagged in :

admin avatarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Articles & Posts