Ekim 07, 2022
Image

SAĞLIK ÇALIŞANLARI 1 MAYIS’TA DA DESTAN YAZIYOR

Mayıs 01, 2020 1230

Bağımsız Sağlık-Sen Basın Birimi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak, bu özel günde dahi görevlerinin başında bulunan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm emekçilerin gününü kutladı.

Sağlık çalışanlarının görünmeyen düşmana karşı verilen amansız mücadelenin en ön safındaki neferler olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, korona virüs gölgesi altında sağlık çalışanlarının emek ve mücadele sembolü ile çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekildi.

Türkiye’de görevli yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık çalışanının, salgınla mücadele kapsamında 7 gün 24 saat büyük bir özveriyle çalıştığına vurgu yapılan açıklamada, “Üstelik sağlık çalışanları bu fedakarlığı kendi canları pahasına yapmaktadırlar. Ailelerini, yakınlarını, yuvalarını haftalarca görmeyen sağlıkçılar fedakarlığın en kutsalını gerçekleştiriyorlar. Buna karşın binlerce sağlık çalışanına virüs bulaşırken, maalesef aralarında kaybettiklerimiz oldu. Vefat edenlere Allah'tan rahmet dilerken, hasta olanların bir an önce şifa bulmasını temenni ediyoruz” denildi.

Açıklamada son olarak bu mücadelenin üzerinden yüzyıllar geçse de unutulmayacağına dikkat çekilerek, hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması talep edildi.

BAŞ YAZI

baskan2.jpg
© 2022 Bağımsız Sağlık Sendikası