Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

UK Bookmaker English BET365 review by ArtBetting.co.uk

MERDİVENALTI SÖZLEŞMEYE KARŞI DAVA AÇTIK

Memur-Sen ve Kamu-Sen işbirliği sonucu Hükumet ile imzalanan “merdivenaltı 6. Dönem (2021-2022) toplu sözleşme”nin Anayasaya aykırı ve hukuk dışı maddelerinin iptali için Bağımsız Sağlık-Sen adına Danıştay’da dava açtık.

Bağımsız Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kamu Görevlileri Sendikası (Bağımsız Sağlık-Sen) adına açtığımız davada toplu sözleşme ikramiyesi için getirilen yüzde 1'lik üye şartını; sendikal faaliyetleri ve örgütlenme özgürlüğünü kısıtlayıcı nitelikte olması ve Anayasa başta olmak üzere Kanun, Uluslararası Sözleşmeler ve 375 sayılı KHK’nın Ek 4. maddesine açıkça aykırı olması nedeniyle yargıya taşıdık.

BAĞIMSIZ SENDİKALARA MERDİVEN ALTI DEMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

6. Dönem Sözde Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından “…sendika adı altında kurulan ama sendikal faaliyetler yapmayan, başka işlerle uğraşan, birtakım oluşumlar, merdiven altı yapılanmalar var” şeklinde bir beyanat verilmiştir. Aynı şekilde bu beyanatla yetinilmeyerek, 6. Dönem Toplu Sözleşme’nin 23. maddesi ile faaliyet gösterdiği hizmet kolundaki toplam kamu görevlisi sayısının yüzde 1’i kadar üyesi bulunmayan sendikaların üyelerinin, toplu sözleşme ikramiyesinden mahrum bırakıldığı açıklanmıştır.

Çatı örgütümüz BASK’ın ardından biz de Bağısmız Sağlık-Sen olarak bu ve bunun gibi yasa dışı hükümlerin yürütmesinin durdurulması için dava açtık.

Bağımsız Sağlık-Sen olarak “merdivenaltı sözleşme”yi çöpe atıncaya kadar hem hukuk önünde hem de kamuoyunda mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız.

Yorum Ekle

En Çok Okunan Haberler

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALI…

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALIYOR

Sağlık Personellerine kalkınmada öncelikli olarak belirlenen yerlere sürekli görevle atanarak görev yaptıkları yer için belirlenmiş oranlarda ek özel hizmet t...

Devamı...

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

KPSS 2014/2 alımlarında hemşire kadrolarına başvuracak adaylar işe başladıktan sonra ne kadar maaş alacağını merak etmekte. Hemşireler ağırlıklı olarak lise ve üniversite mezunu olarak KPSS ...

Devamı...

Haberlere Yapılan Son Yorumlar

Copyright © 2014 Bağımsız Sağlık Sen. Tüm Hakları Saklıdır.

Premium templates by bigtheme.org