Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

UK Bookmaker English BET365 review by ArtBetting.co.uk

KAMU ÇALIŞANLARI YOKSULLUĞA MAHKUM EDİLDİ

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, bir toplu sözleşme döneminin daha memur ve memur emeklileri açısından hüsranla son bulduğunu belirterek, “Hükümet yetkililerinin dillerinden düşürmediği ‘çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz’ sözlerinin gölgesinde milyonlarca memur ve emeklisi resmi enflasyonun bile oldukça altında maaş artışlarına maruz bırakılmıştır. Memur ve emeklisi yine etkisiz sendikalarca masada kaderine terk edilmiş ve bir kez daha yoksulluğa mahkum edilmiştir” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada memur ve memur emeklisinin 2022-2023 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirlendiği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonucunu değerlendirdi.

ENFLASYON FARKINA MUHTAÇ EDİLDİK

Bayraktar, hükümetin memur ve memur emeklisinin maaşına 2022'nin ilk altı ayı için yüzde 5, ikinci altı ayı için yüzde 7, 2023'ün ilk altı ayı için yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan maaş artışı yaptığını ifade ederek, “Hükümetin çalışanları enflasyona ezdirmeyecekleri vaatlerinin aksine çalışanlar enflasyon altında un ufak olmuştur. Son iki yıldır hem ekonomik kriz hem Kovid-19 salgını nedeniyle iğneden ipliğe kadar her şeyin fiyatı birkaç kat artarken, hükümetin açıkladığı resmi enflasyon verileri bile artık bu gerçeği saklayamamaktadır. Bu nedenle memur ve emeklilerine yapılan böylesi komik zamlar bırakın insanları enflasyona ezdirmemeyi her geçen yıl daha da yoksullaşmalarına sebep olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Memur ve emeklisi için her yıl enflasyon farkı oluştuğuna dikkat çeken Bayraktar, “Bu durum memurların ağır kayıplar yaşamasına sebep olmaktadır. Artan enflasyon karşısında maaşlar erirken, daha sonra mükâfat gibi enflasyon farkının geriden veriliyor olması çalışanları mağdur etmektedir” dedi.

ARTIK BU OYUNA SON VERMELİYİZ

Bayraktar, toplu sözleşme görüşmelerinin iki yıllık yapılmasına son verilmesi gerektiğini belirtirken, “Ülkemizde ne yazık ki bırakın iki yıl sonrayı önümüzdeki ayı öngöremediğimiz süreçler sıklıkla yaşanıyor. Bu nedenle toplu sözleşme görüşmeleri adı altında iki yıllığına oynanan orta oyunu en azından her yıl oynanırsa, çalışanların özlük ve mali hakları kamuoyu gündemine daha sıklıkla taşınabilecektir. Tabi bu yine derde deva olmayacaktır. Çünkü temsil ettikleri memur ve emeklileri yerine hükümetin arka bahçesi ve sözcüsü olan sendikalar var oldukça ve yetki bunlarda oldukça memur masada kaybetmeye hep mahkum olacaktır. Bir kez daha kamu çalışanlarına çağrıda bulunmak istiyoruz. Gelin üye olduğunuz sendikaları gözden geçirin, size yük olan değil, yükünüzü paylaşan sendikalara üye olun” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Ekle

En Çok Okunan Haberler

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALI…

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALIYOR

Sağlık Personellerine kalkınmada öncelikli olarak belirlenen yerlere sürekli görevle atanarak görev yaptıkları yer için belirlenmiş oranlarda ek özel hizmet t...

Devamı...

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

KPSS 2014/2 alımlarında hemşire kadrolarına başvuracak adaylar işe başladıktan sonra ne kadar maaş alacağını merak etmekte. Hemşireler ağırlıklı olarak lise ve üniversite mezunu olarak KPSS ...

Devamı...

Haberlere Yapılan Son Yorumlar

Copyright © 2014 Bağımsız Sağlık Sen. Tüm Hakları Saklıdır.

Premium templates by bigtheme.org