Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

UK Bookmaker English BET365 review by ArtBetting.co.uk

BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN BAŞKANI BAYRAKTAR: DÖNER SERMAYE DÜZENLEMESİ REVİZE EDİLMELİDİR

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, döner sermaye yönetmeliğinde yapılan değişikliğin sağlık çalışanlarının beklentilerini ne yazık ki karşılamadığını ifade ederek, “Bu düzenleme ile sağlık personeline dağıtılan döner sermaye ek ödeme miktarında her hangi bir artış söz konusu olmamıştır. 1 Nisan’da uygulamaya geçecek döner sermaye düzenlemesi geri çekilerek çalışanların beklentisi yönünde revize edilmelidir” dedi.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada 4 Mart 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan “Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik” hakkında değerlendirmede bulundu. Yönetmeliğin 1 nisan 2020’de yürürlüğe gireceğini ifade eden Bayraktar, yönetmeliğin personelin performansına göre dengeli ve adil bir şekilde dağıtılmasına ve oranların günümüz şartlarına uygun bir şekilde yeniden belirlenmesine yönelik sağlık çalışanlarının beklentilerini karşılamadığının altını çizdi.

MÜJDE HÜSRANLA SONUÇLANDI

Döner sermaye düzenlemesini daha önce gündeme getiren hükümete yakın memur konfederasyonunun yapılacak düzenlemeyi kamuoyuna müjde olarak duyurmaya çalıştığına işaret eden Bayraktar, “Yapılmak istenen düzenleme ise hekim dışı çalışanlar arasındaki fark daha da açılmaktadır. Sağlık hizmetlerinin bir ekip anlayışı içinde yürütülmesine yönelik temel ilke hiçe sayılarak yapılan döner sermaye düzenlemesi, hekim dışı personelin çalışma barışını bozacaktır.

Düzenleme ile sağlık personeline dağıtılan döner sermaye ek ödeme miktarında her hangi bir artış söz konusu olmamıştır” değerlendirmesinde bulundu.

YÖNETMELİK REVİZE EDİLMELİ

1 Nisan’da uygulamaya geçecek döner sermaye düzenlemesinin geri çekilmesini talep eden Bayraktar, “Bu düzenleme yeniden revize edilmelidir. Hekim dışı sağlık çalışanlarının ek ödeme oranlarının da arttırılacağı yeni bir döner sermaye düzenlemesi yapılması gerekir. Aksi halde çalışma barışı iyiden iyiye bozulacaktır. Bağımsız Sağlık-Sen olarak sayın Sağlık Bakanına açık çağrımız çalışanların beklentilerini karşılayacak şekilde yönetmeliğin revize edilmesidir” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

En Çok Okunan Haberler

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALI…

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALIYOR

Sağlık Personellerine kalkınmada öncelikli olarak belirlenen yerlere sürekli görevle atanarak görev yaptıkları yer için belirlenmiş oranlarda ek özel hizmet t...

Devamı...

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

KPSS 2014/2 alımlarında hemşire kadrolarına başvuracak adaylar işe başladıktan sonra ne kadar maaş alacağını merak etmekte. Hemşireler ağırlıklı olarak lise ve üniversite mezunu olarak KPSS ...

Devamı...

Haberlere Yapılan Son Yorumlar

Copyright © 2014 Bağımsız Sağlık Sen. Tüm Hakları Saklıdır.

Premium templates by bigtheme.org