Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

UK Bookmaker English BET365 review by ArtBetting.co.uk

BUÇUK ZAMLAR MEMURUN KADERİ OLAMAZ

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, yüzde 1,5'lik enflasyon farkının eklenmesiyle memur, sözleşmeli ve memur emeklilerinin aylık maaş artışının yüzde 5.5 olacağına dikkat çekerek, “Temmuz 2019’da alınan yüzde 5’lik zam yine altı aylık enflasyon altında ezilmiş ve oluşan enflasyon farkı ocak ayında alınacak zam ile birlikte verilecektir. Enflasyon altında alınan zamlar yeni değildir. Geçmişte yapılan zamlara baktığımızda memur ve emeklileri ne yazık ki hep enflasyon altında kalmışlardır. Buçuk zamlar çalışanların kaderi olmamalı” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, yaptığı yazılı açıklama ile Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) aralık ayı enflasyon verileriyle ortaya çıkan maaş artış oranlarını değerlendirdi. Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) geçen yılın ikinci yarısında yaklaşık yüzde 6,5 arttığını, böylece 6 aylık dönemde, geçen yılın ikinci yarısında toplu sözleşme kapsamında yapılan yüzde 5'lik zammın aşıldığını anlatan Bayraktar, “Bu nedenle yaklaşık yüzde 1,5'lik enflasyon farkı ödenmesi durumu ortaya çıktı. Bu yılın ilk yarısında uygulanacak toplu sözleşme hükmü doğrultusunda memur maaşlarına yüzde 4 artış yapılması öngörülüyordu. Buna yüzde 1,5'lik enflasyon farkının eklenmesiyle memurlar, sözleşmeliler ve memur emeklilerinin maaşındaki aylık artış yüzde 5,5'e çıktı” dedi.

TERCİHİNİZ DEĞİŞMEZSE, KADERİNİZ DE DEĞİŞMEYECEK

Bayraktar, memur ve emeklilerine sürekli olarak buçuk oranlarında maaş artışı yapılmasının kabul edilemeyeceğini, gerçek enflasyonun yüzde 30’lar mertebesinde iken yapılan bu artışların hiçbir derde deva olmayacağını ifade etti.

Memurların toplu sözleşme masasına yetkili olarak gönderdiği konfederasyon tercihini değiştirmediği sürece aldığı zamların da değişmeyeceğini vurgulayan Bayraktar, “Masada türlü oyunlar ve aldatmacalarla memurun gözünü boyayan, sanki memuru düşünüyormuşçasına tiyatro sergileyen konfederasyonların masaya oturmasını engellemek sizlerin görevidir. Herkes dönüp aynaya bakmalıdır. Sendikacılar yaptıkları sendikal faaliyetleri sorgulamalı, sendika üyeleri ise neden sürekli hak kayıplarına uğradıklarını sorgulamalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET ÇALIŞANLARININ ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLARI VAR

Bayraktar, düşük orandaki maaş artışının yanı sıra memurların kenarda bekleyen çok sayıda sorunu bulunduğunu belirtti. 2020 yılında sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için taleplerini sıralayan Bayraktar, “3600 ek gösterge sözü artık yerine getirilmelidir. Ekonomik kayıplar için seyyanen zam verilmeli, atamaların ve görevlendirmelerin liyakat ve ehliyete göre yapılması sağlanmalıdır. Aynı zamanda ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, döner sermayeden ödenmek üzere dini bayramlarda bir sabit ek ödeme tutarında bayram ikramiyesi verilmesi, her bölüm için atama sayılarının arttırılması taleplerimiz de yerine getirilmelidir. Ayrıca kurumlarda 24 saat çalışan kreşler açılması, açılmayan kurumlarda kreş ödeneği verilmesi de sağlanmalıdır” dedi.

Bayraktar, sağlık çalışanlarına karşı şiddet ve cinayetler için acil önlemler alınmasını da beklediklerini belirterek, “2020 sağlıkçılar için umutlarla dolu başlamamıştır. Yine pek çok hastanede sağlık çalışanlarının şiddete maruz kaldıkları haberleri gelmektedir. Ancak buna rağmen cezaların artırılmasını öngören düzenlemeler hala yapılmamıştır. Artık buna dur denilmelidir” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

En Çok Okunan Haberler

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALI…

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALIYOR

Sağlık Personellerine kalkınmada öncelikli olarak belirlenen yerlere sürekli görevle atanarak görev yaptıkları yer için belirlenmiş oranlarda ek özel hizmet t...

Devamı...

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

KPSS 2014/2 alımlarında hemşire kadrolarına başvuracak adaylar işe başladıktan sonra ne kadar maaş alacağını merak etmekte. Hemşireler ağırlıklı olarak lise ve üniversite mezunu olarak KPSS ...

Devamı...

Haberlere Yapılan Son Yorumlar

Copyright © 2014 Bağımsız Sağlık Sen. Tüm Hakları Saklıdır.

Premium templates by bigtheme.org