Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

UK Bookmaker English BET365 review by ArtBetting.co.uk

SAĞLIKÇIYA ŞİDDETİN EKRANLARDAN UZAKLAŞTIRILMASI İÇİN ATILAN ADIM ÖNEMLİDİR

Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, özel bir televizyon kanalında yayınlanan dizide sağlıkçılara şiddeti özendirecek sahnelerin yer almasının tüm sağlıkçıların tepkisini çektiğini söyledi. Bayraktar, Sağlık Bakanlığı’nın “sağlık çalışanlarına şiddeti özendirdiği” gerekçesiyle Zalim İstanbul adlı dizi hakkında Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) başvuru yapmasının önemli olduğunu ifade ederek, “Bin bir cefa çekerek vatandaşlarımıza hizmet veren sağlık çalışanlarımıza karşı gerçekleştirilen saldırılar cezasız kalmamalı ve şiddetin önlenmesine yönelik kalıcı ve caydırıcı önlemler bir an önce alınmalıdır” dedi.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada geçtiğimiz günlerde yayınlanan Zalim İstanbul dizisinde doktora tehditler savrulduğunu ve bu şekilde sağlık çalışanlarına şiddetin bir kez daha özendirilmeye çalışıldığını kaydederek, Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda hızlı hareket etmesinin önemini anlattı. Bayraktar, “Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına şiddeti özendirdiği gerekçesiyle Zalim İstanbul adlı dizi hakkında RTÜK’e başvuru yaptı.

Sağlıkta şiddetin önlenmesi ve sağlık çalışanlarına sahip çıkılması adına, Konya'da bir sağlık çalışanına şiddet uygulayan saldırganın tutuklu yargılanması için çaba gösteren Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın şimdi de RTÜK'e başvurarak, medya mecrasının da başı boş bırakılmayacağını göstermesi sağlık çalışanları açısından önemlidir ve bu girişimleri için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

SAĞLIKÇILAR BÜYÜK ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYOR

Sağlık çalışanlarının gece-gündüz, kar-çamur demeden halk sağlığı için 7/24 çalıştıklarına dikkat çeken Bayraktar, “Bin bir cefa çekerek vatandaşlarımıza hizmet veren sağlık çalışanlarımıza karşı gerçekleştirilen saldırılar cezasız kalmamalı ve şiddetin önlenmesine yönelik kalıcı ve caydırıcı önlemler bir an önce alınmalıdır. Yetersiz sağlık çalışanı sayısına rağmen büyük bir özveriyle sağlık hizmetinde bir devrime imza atan ve sağlıkta dönüşümün mimarı olan çalışanlarımızın şiddete maruz kalması bizleri derinden yaralamaktadır. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve darp olaylarına karşı kamuoyunun tüm kesimlerini duyarlı olmaya davet ediyoruz. Yoğun çalışma şartlarıyla mücadele eden sağlık çalışanlarının bir de şiddet olaylarına maruz kalması zor olan işlerini daha da zorlaştırmaktadır” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞA DA GÖREVLER DÜŞMEKTE

Bayraktar, her bir vatandaşa sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi noktasında görevler düştüğünü ifade ederek, “Sağlık çalışanlarının gönül rahatlığıyla, endişe duymadan halkımıza hizmet vermesi için hem bakanlığımıza hem de toplum olarak bizlere önemli bir vazife düşüyor. Şiddete karşı toplumsal ve bireysel olarak tepkimizi ortaya koymalı ve şiddetin önlenmesi için adım atmalıyız. Sağlık çalışanlarına sahip çıkılması durumunda hizmet kalitesinin artması da sağlanacaktır. Sağlık çalışanlarının haklarının savunucusu Bağımsız Sağlık-Sen olarak bakanlığımıza ve diğer ilgili yerlere sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik ilettiğimiz önerilerimizin dikkate alınması gerektiğini bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Yorum Ekle

En Çok Okunan Haberler

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

YENİ YILDA HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

KPSS 2014/2 alımlarında hemşire kadrolarına başvuracak adaylar işe başladıktan sonra ne kadar maaş alacağını merak etmekte. Hemşireler ağırlıklı olarak lise ve üniversite mezunu olarak KPSS ...

Devamı...

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALI…

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ İLLERDE DAHA FAZLA MAAŞ ALIYOR

Sağlık Personellerine kalkınmada öncelikli olarak belirlenen yerlere sürekli görevle atanarak görev yaptıkları yer için belirlenmiş oranlarda ek özel hizmet t...

Devamı...

Haberlere Yapılan Son Yorumlar

Copyright © 2014 Bağımsız Sağlık Sen. Tüm Hakları Saklıdır.

Premium templates by bigtheme.org