Haziran 07, 2023
Image

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Mart 08, 2023 219

Bağımsız Sağlık-Sen Basın Birimi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla paylaştığı mesajda hekiminden, hemşiresine, teknisyeninden, tıbbi sekreterine, hasta bakıcısından, temizlik personeline sağlık alanında çok sayıda kadın personelin görev yaptığına dikkat çekildi.

Kadın sağlık çalışanlarının büyük risk altında hizmet ürettiklerine, nöbet tuttuklarına, yoğun ve stresli çalışma ortamlarına maruz kaldıklarına, yetersiz dinlenme süreleri, yetersiz dinlenme alanları, çalışma saatlerinde yeterli ve dengeli beslenememe gibi sorunlarla baş etmeye çalıştıklarına vurgu yapılan açıklamada, çalışan kadınların sorunlarının çözümü noktasında yöneticilere büyük görevler düştüğü tekrar anımsatıldı.

Kadınların refah düzeyinin artmasının sadece kadının değil toplumun refahı için de büyük önem arz ettiğine işaret edilen mesajda, “Milletimizin refahı için kadınların güçlendirilmesi, çalışma hayatına etkin katılımı, eğitim, sağlık, siyaset gibi tüm alanlarda fırsat eşitliğinin sağlanması gerekmektedir. Bu dileklerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz” denildi.

BAŞ YAZI

baskan2.jpg
© 2022 Bağımsız Sağlık Sendikası