Haziran 07, 2023
Image

ENGELLİ BİREYLERİN EĞİTİM, İSTİHDAM, SAĞLIK HİZMETLERİNE ERİŞİM GİBİ SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALI

Aralık 03, 2022 367

Bağımsız Sağlık-Sen Basın Birimi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda, engelli bireylerin eğitim, istihdam, sağlık hizmetlerine erişim, kamu idaresine katılım gibi birçok konuda devam eden önemli sorunları bulunduğuna dikkat çekilerek, bu sorunlar ivedilikle çözülmesi gerektiği ifade edildi. Bağımsız Sağlık-Sen olarak, kamu ve özel sektörde çalışan engelli bireylerin sendikal mücadeleye dahil edilmesi gerektiğinin belirtildiği mesajda, engelli işçilerin, kamuda olduğu kadar özel sektörde de var olabilmeleri için herkese sorumluluk düştüğüne vurgu yapıldı.

İstihdamda engellilerin daha fazla var olabilmeleri için yetkinlik ve yeterliliklerini ortaya koymada gayret gösteren iş yerlerinin desteklenmesini ve iyi uygulama örneği olarak kamuoyuyla paylaşılmasının istenildiği mesajda, birlikte yaşama ilkesiyle tüm toplum kesimleri, engelli bireylerin hakları konusunda duyarlılığa, ortak ve özgün adımlar atmaya davet edildi.

Mesajda, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlanırken, bugünün engelsiz bir dünyanın kapılarının aralanacağı gün olmasını temennisinde bulunuldu.

BAŞ YAZI

baskan2.jpg
© 2022 Bağımsız Sağlık Sendikası